Szkoła Podstawowa nr 153
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie
godlo

Jak trenujemy

coerverTrenerzy pracujący w Naszej Szkole z klasami sportowymi o profilu piłka nożna (Sebastian Lutak, Michał Jania) ukończyli program szkolenia trenerów Coerver Coaching Training Clinic, podczas którego zostali zapoznani z podstawami metodologii treningu piłkarskiego Coerver Coaching i otrzymali certyfikat z tytułem Coerver Coach Assistant.


 

Trening Coervera jest globalnym programem treningu piłkarskiego, inspirowanym naukami Weila Coervera i stworzonym w 1984 roku przez Alfreda Galustiana i Charliego Cooka – legendę londyńskiej Chelsea. Twórcą metody jest Wiel Coerver, były znakomity holenderski piłkarz i trener, który w 1974 roku doprowadził Feyenoord Rotterdam do triumfu w Pucharze UEFA.

 

Metoda treningu Coervera bazuje na przekonaniu, że żadna drużyna i taktyka gry nie są w stanie istnieć i osiągać sukcesów bez indywidualności, które je tworzą. Taktyka jest tak dobra jak zawodnicy, którzy ją realizują. Dlatego też program jest ukierunkowany na rozwój indywidualnych umiejętności i predyspozycji zawodników. Sednem metody Coerver Coaching jest mistrzowskie opanowanie piłki (Ball Mastery) oraz gra w małych grupach.

Coerver_Pyramid

Coerver Coaching uznawany jest za najdoskonalszą w świecie metodę nauczania gry w piłkę nożną. Najlepszym świadectwem uznania jest fakt, iż z metody tej intensywnie w procesach szkolenia młodych zawodników w swoich akademiach piłkarskich korzystają czołowe kluby Europy: AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn, Manchester United, Chelsea Londyn, Newcastle United, Fulham Londyn, Bayern Monachium, Olympique Marsylia, Rosenborg Trondheim. Natomiast najbardziej znanymi piłkarzami, którzy piłkarskie szlify zdobywali dzięki metodzie Coerver Coaching, są: Thomas Mueller, Arjen Robben i Boudewijn Zenden.