Szkoła Podstawowa nr 153
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie
godlo

Młodzieżowy Klub Recenzenta

Recenzje młodzieżowe – bo młodzież też lubi czytać!
Akcję pisania recenzji przez młodzież szkolną zaczęliśmy dzięki uprzejmości wydawnictwa Świat Książki, które zechciało z nami współpracować i przekazywać nam książki do recenzji.


 

Młodzieżowy klub recenzenta to innowacja pedagogiczna funkcjonująca w naszej szkole, a zarazem inicjatywa obejmująca inne krakowskie szkoły. Warto zwrócić szczególna uwagę na innowacyjność projektu na skalę krajową – Klub był pierwsza tego typu zorganizowana szkolna grupą pasjonat,ów w Polsce.
To także nie banalny pomysł na to, aby czytanie znów stało się modne…
Dzięki współpracy z wydawnictwami młodzi recenzenci maja okazję poznać najnowsze pozycje na rynku księgarskim, a wydawnictwa zyskują emocjonalne, szczere i spontaniczne recenzje nowości wydawniczych.
Realizując innowację szkoła zyskała świetnie zaopatrzoną bibliotekę szkolną w nowości wydawnicze, a wśród uczniów wróciła moda na czytanie, autentyczna radość z lektury. Nasi uczniowie spędzają wartościowo swój czas, zyskując przy tym nowe kompetencje i rozwijając warsztat krytycznoliteracki.

Pełna informacja o realizacji innowacji tworzona jest na bieżąco przez uczniów-recenzentów w postaci bloga: czytaj bloga.

Innowacja pedagogiczna zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty w Krakowie


Zobacz pozostałe innowacje pedagogiczne:

Informatyka – ECDL
Patriotyzm wciąż modny
Młodzieżowy Klub Recenzenta
By z Krakowa nie ubywało Krakowa