Dzisiaj w naszej szkole był najazd czerwonych ludków, udających św. Mikołaja, a wszystko to dzięki 2 edycji Konkursu Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych w Językach Obcych. Klasy przygotowały występy po angielsku, włosku i niemiecku, a dodatkowa atrakcją były przebrania i efekty specjalne w postaci zimnych ogni, świec, cukierków i puszki Coca-Coli ( w celu obłaskawienia Jury ). Występy pokazały szerokie możliwości wokalno-aktorskie naszych uczniów, poczynając od śpiewu a capella, a kończąc na chórze gospel.

Jury oceniło poczynania „wokalne” następująco:
I miejsce klasa Ib Gim
II miejsce klasa IIIa Gim
III miejsce ex aequo klasa IIIb i IIb Gim

Druga część Konkursu to sprawdzenie ogólnej wiedzy ( lub niewiedzy) dotyczącej świąt Bożego Narodzenia. W tej części bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy IIIa.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” i ten występ wyszedł najlepiej, bo śpiewała cała szkoła.