Dnia 18 maja 2015 odbył się w naszej szkole Konkurs „Kuchnia Polska i Małopolska” w ramach programu innowacyjnego „Patriotyzm wciąż modny„. Trzyosobowe reprezentacje klas odpowiadały na pytania dotyczące typowych potraw kuchni polskiej i małopolskiej. Oprócz odpowiedzi na pytania była też konkurencja polegająca na odgadnięciu potrawy z zawiązanymi oczami, i ta część okazała się dość trudna ale zabawy było co niemiara. Gościem specjalnym była pani Ewa Wachowicz, która zgodziła się być przewodniczącą Jury. Uczniowie oglądający Konkurs mieli również możliwość odpowiadania na pytania na kartkach, które potem zostały zebrane przez organizatorów i pod koniec tygodnia zostanie wyłoniony zwycięzca szkolny. Po sprawdzeniu odpowiedzi zespołowych przez Jury pani Ewa Wachowicz podsumowała wyniki i przedstawiła poprawne odpowiedzi na każde z pytań. A niektóre odpowiedzi były bardzo zadziwiające jak i inspirujące, na przykład rosół z karczku ;-).

Zwyciężyła drużyna z klasy IIa czyli: Ania Żurek, Ola Kania i Alicja Drużkawiecka, zdobywając 37 punktów na 45 możliwych. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy IIIa  czyli Karolina Lichoń, Patryk Kumala i Patryk Woźniak, zdobywając 36 punktów. Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy IIb czyli Julia Ostrowska, Iza Stępień i Oliwia Sudoł, osiągając wynik 35 punktów.

Pierwszą nagrodą były najnowsze książki autorstwa pani Ewy Wachowicz, ofiarowane przez autorkę. Po wręczeniu nagród pani Ewa została „oblężona” przez uczniów i nie tylko, którzy chcieli zdobyć autograf i zrobić sobie zdjęcie. Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował pani Ewie Wachowicz za przybycie do naszej szkoły i wręczył piękny bukiet kwiatów.

Na portalu ONET.KOBIETA Pani Ewa Wachowicz opowiedziała  o wrażeniach z wizyty w naszej szkole w artykule pt.: Niezwykłe spotkanie z uczniami XIX gimnazjum w Krakowie”
Przeczytajcie koniecznie! KLIK