Nasza szkoła została nominowana przez Szkołę Podstawową w Tenczynku. W ramach wsparcia akcji ubraliśmy się na niebiesko i za pomocą przygotowanych motyli, balonów oraz napisu pokazaliśmy naszą solidarność z osobami chorymi na autyzm. Nasze wsparcie uwieczniliśmy na zdjęciu. Dziękujemy za nominację i kontynuujemy akcję #challengeniebieskiemotyle2021

Z racji końca roku szkolnego trudno było nominować trzy inne grupy, ale udało nam się skutecznie nominować   Szkołę Podstawową Nr 107 w Krakowie, klasę 7b z wychowawczynią panią Anną Iskra.

Zapraszamy wyżej wymienioną szkołę do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

CELEM akcji jest POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

1) Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2) Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.

3) Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4) Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5) Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6) Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!