KRAKOWSKI DZIEŃ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Dziś przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu samorządów krakowskich szkół średnich. Wydarzenie, organizowane cyklicznie przez Urząd Miasta Krakowa, gromadzi krakowskich uczniów, którzy  działają        na rzecz szkolnej społeczności. Mieli oni możliwość poznać program SUWAK. Jest to inicjatywa miejska, mająca na celu wzmocnienie samorządności uczniowskiej, wspieranie inicjatyw młodzieży i zachęcanie do działania na rzecz wspólnego dobra. Na początku odbyła się prezentacja programu. Prowadzona w dynamiczny i ciekawy sposób, pokazała nam, jak należy konstruować wnioski, co warto wpisać do propozycji, jakich błędów unikać. Miasto wspiera inicjatywy uczniowskie sporymi kwotami, tym bardziej warto brać udział w SUWAKU.

Kolejna cześć spotkania to prezentacja naszego szkolnego PPP- czyli inicjatywy wolontariatu XVIII LO wspierającej ludzi potrzebujących. Już za kilka dni kolejna, listopadowa edycja. Pamiętajcie- PIERWSZY POMOCNY PIĄTEK!

Na koniec odbyła się gra terenowa w parku Jordana, w której należało się wykazać nie tylko sprawnością ciała, w arcytrudnych zadaniach gimnastycznych, ale i ducha, tworząc poezję o szkole, a także popisując się talentem plastycznym.

Po wyczerpujących zmaganiach strudzeni uczestnicy uzupełnili zapasy kaloryczne pysznymi burgerami.

A może ktoś z Was ma pomysł na uczniowską inicjatywę???

Zapraszamy do współpracy!

Samorząd u Kantego i Gabriela Klimek