28 listopada klasa 4c oraz 1c udały się do Katowic, aby w Galerii SZYB WILSON spotkać się z Wielką Sztuką.

Multimedialna i sensoryczna  wystawa Vincenta van Gogha to światowy projekt, odwiedziła już wiele krajów i miast  na świecie – Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy Paryż. Obejrzały ją miliony ludzi.

Jest to  nowoczesna forma przedstawienia sztuki,pasjonująca podróż do innego świata – kolorów i barw wypływających z prac genialnego artysty.Wszystkie obrazy wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga (łącznie 2000 metrów kwadratowych),  przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości.

W części biograficznej wystawy poznaliśmy życie malarza, etapy twórczości, ich związek  z niełatwymi doświadczeniami, naznaczonymi cierpieniem, samotnością, biedą i niezrozumieniem.

Źródłem wiedzy są listy przesyłane przez Van Gogha do brata Theo. To  bardzo osobista kronika życia.

Każdy zwiedzający mógł zająć wygodne dla siebie miejsce w przestronnej sali i  na swój własny sposób zanurzyć się w poetyckim, czasem niepokojącym  świecie  Van Gogha. Wystarczyło niewiele wyobraźni, aby poczuć się częścią tej ekspozycji. Niezwykłej podróży towarzyszy nastrojowa muzyka Beethovena i Chopina.

Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do milionów osób, które na całym świecie obejrzały wystawę – i zapewne nie pozostały wobec niej obojętne.

Zdjęcia: p. Marta Garbacik