Wyprawa do Warszawy na Wielki Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.

W piątek, 7 października 2011 r., uczniowie naszego gimnazjum udali się (na zaproszenie Ministerstwa Sportu i Turystyki) do Warszawy, gdzie w hali TORWAR odbył się Wielki Finał II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turnieje Orlika mają na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności oraz stanowią inspirację do organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – ORLIK 2012”. Spośród 70 drużyn, które uczestniczyły w Wielkim Finale, 10 najlepszych walczyło w swoich kategoriach o pierwsze miejsce. W finałowych zawodach, których głównymi bohaterami byli: dziewczęta i chłopcy w wieku 7-13 lat, wziął udział m.in. premier RP Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz znani sportowcy ( m.in. Jerzy Dudek, Robert Korzeniowski, Roman Kosecki, Tomasz Majewski) i popularni aktorzy (Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski).

Na trybunach zasiadł komplet publiczności. Sportowych emocji nie brakowało, a w przerwach meczów odbywały występy artystyczne, pokazy żonglerki piłką freestyle i konkursy dla publiczności.

Mimo krótkiego pobytu w Warszawie udało nam się zobaczyć Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę Warszawską i Plac Zamkowy, a spod Kolumny Zygmunta doskonale prezentował się Stadion Narodowy.

Ze stolicy wszyscy wróciliśmy mocno zmęczeni, ale pełni wrażeń. Ponadto każdy otrzymał pamiątkową koszulkę z logo turnieju, a wielu może się pochwalić zdobyciem autografów znanych osób- w tym samego Premiera Donalda Tuska!