W piątek 21września gościliśmy grupę uczniów ze szkoły w Kaupanger. To już kilkuletnia tradycja, że pod koniec września odwiedzają nas uczniowie z Norwegii wraz ze swoimi nauczycielami. Jak zawsze nasi uczniowie oprowadzili Norwegów po szkole, pokazując klasy, salę gimnastyczną i oczywiście sklepik, który zawsze wzbudza u nich zazdrość, bo w szkołach w Norwegii nie można sprzedawać słodyczy.
Kolejnym punktem wizyty były prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczniów klas II gimnazjum  i uczniów z Norwegii. Na zakończenie Norwegowie zaśpiewali norweską piosenkę przy akompaniamencie gitary.
Clue wizyty, jak zwykle, stanowiły rozgrywki sportowe. Pierwszy odbył się mecz siatkówki pomiędzy wysokimi Norwegami a naszymi filigranowymi uczennicami z klas I i II gimnazjum. Oczywiście dziewczyny z naszego gimnazjum grały tak świetnie, że pokonały „dryblasów” z Norwegii. Drugi mecz piłki nożnej odbył się na Orliku i trwał w skróconej wersji 2 x po 15 min. W drużynie norweskiej wśród 8 zawodników zagrały dwie dziewczyny i grały całkiem dobrze, ale i tak im to nie pomogło bo nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo, kończąc mecz wynikiem 3:0.
Na zakończenie wizyty uczniowie wymienili się adresami mailowymi i zrobili sobie dużo wspólnych zdjęć.