Ani się nie obejrzeliśmy, kiedy naszemu Klubowi Recenzenta minęły trzy lata.
Takie rocznice skłaniają do refleksji.
Październik 2011 rok – wtedy rozpoczynaliśmy działalność. Przecieraliśmy nowe szlaki. Nikt wówczas nie spodziewał się , że przetrwamy trzy lata i że tak wiele osób zaangażuje się w działanie Klubu. To był impuls, potrzeba zrobienia czegoś, czego jeszcze nie było!

Dziękujemy, że złapaliście bakcyla czytania! I że wbrew wszelkim statystykom, potwierdzacie fakt, że młodzież lubi czytać.

W tym roku urodzinowe spotkanie odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół Salezjańskich w Krakowie. Jak przystało na urodziny, byli Goście, był tort i dużo, dużo rozmów, wspomnień. Pani Monika Róg, opiekun Klubu, przygotowała konkurs, jakiego jeszcze nie było J. Słuchaliśmy 15 fragmentów wybranych audiobooków i próbowaliśmy odgadnąć autora i tytuł powieści. Nie było to takie proste, ale daliśmy radę! Był także czas na trochę statystyki.

Przyjrzyjmy się im: w naszym Klubie działa 132 Recenzentów. W ciągu trzech lat napisali oni 1974 recenzje. Współpracujemy z 97 wydawnictwami. A szkolna biblioteka wzbogaciła się o niezliczoną ilość nowych książek. Odbyło się wiele spotkań z autorami, warsztaty pisania recenzji.

Jeśli są urodziny – muszą być życzenia!

Życzyliśmy wiec sobie, aby powiększyło się grono miłośników książek, aby nasze recenzje były coraz lepsze, a przede wszystkim, aby zachęcały innych do sięgania po lektury. Aby pokazywały, że książka jest świetną alternatywą dla komputerowych gier czy bezsensownego spędzania wolnego czasu.

Tak oto tworzymy młodą jeszcze, ale dobrą, tradycję i swoją własną historię.