W GIMNAZJUM NR 19 WCZEŚNIE ZACZYNAJĄ …!

28.11.2014 – Targi Edukacyjne British Council

Może to zaskakiwać, może szokować, może zastanawiać. Czy nie za wcześnie dla pierwszoklasistów by myśleć o tych sprawach? Tak właśnie zaskoczyli uczniowie klasy I a naszego Gimnazjum uczestników Targów Edukacyjnych British Council. Zorganizowane w hotelu Andel’s przez Fundację Targi cieszyły się wielką popularnością wśród tych, do których przede wszystkim są adresowane, czyli licealistów i studentów. Podczas Targów promują się brytyjskie uczelnie, przedstawiając swoją bogatą ofertę edukacyjną. Nasza szkoła uznaje jednak, że nawet w pierwszej klasie gimnazjum nie jest za wcześnie na myślenie o przyszłości i o podejmowaniu trudnych wyborów dotyczących ścieżki własnej kariery. Dlatego nasi uczniowie odwiedzający Targi stanowili ich pewną atrakcję, wprawiając w zdziwienie uczestników a także obecne na miejscu media. Dlaczego trzynastolatkowie wykazują zainteresowanie takimi sprawami – pytano opiekuna grupy – Łukasza Troszczyńskiego.

Uczniowie zdobyli informacje na temat możliwości studiowania za granicą, ale przede wszystkim mieli okazję wykazać się swymi umiejętnościami komunikacji bezpośredniej w języku angielskim. Odbyli bowiem wiele rozmów z przedstawicielami uczelni uczestniczących w Targach.

Na koniec udało się nam także zaistnieć w przestrzeni medialnej. Uczniowie zdobyli sympatię mediów na tyle, że … udzielili wywiadu dla TVP Kraków. Materiał filmowy już wkrótce na ekranach tv. Zapraszamy do oglądania.
Tymczasem zasmakujmy atmosfery wydarzenia, oglądając zdjęcia.