14 marca 2015 powitaliśmy w murach naszej szkoły kolejny już Festiwal Nauki. Było twórczo, ciekawie, wesoło i tanecznie, naukowe doświadczenia przeplatały się z wykładami, kreatywne warsztaty z pokazami tańca, spektaklami teatralnymi i występami chóru. Nasi uczniowie i mili goście Dnia Otwartych Drzwi naszej szkoły mogli poznać tajniki pracy dziennikarza, warsztat pracy dziennikarza sportowego, a także dowiedzieć się jak robi się fachowy research, jak wykorzystywać wszystkie możliwości laptopa, a nawet jak zostać mistrzem PR. Z autorem przewodników turystycznych można było wyruszyć w podróże marzeń, a o prozie podniebnych podróży wypytać stewardessę. Wrażeń artystycznych dostarczyła w trzech odsłonach trupa teatralna prezentująca przygody „Zielonego Kapturka” oraz zespół wokalny wykonujący zarówno znane i lubiane melodie, jak i nowe w repertuarze piosenki francuskie i angielskie.
Drugie piętro stało się wielkim laboratorium fizyczno-chemicznym i polem naukowych doświadczeń, a parter sceną dla ekscytujących pokazów tanecznych w wykonaniu grupy dancehall, cheerleaderek Sweet Hearts i formacji rock’n’rolla sportowego Zorro.
Wiosenną energię, dostarczaną przez wyciskane na miejscu soki i przepyszne ciasta upieczone przez uczniów, można było spożytkować na tanecznych warsztatach, ucząc się ruchów dancehall lub tanecznych kroków tańca towarzyskiego, albo też dać upust swojej kreatywności na warsztatach decoupage, a gdy ktoś po wszystkich tych wrażeniach chciał trochę ochłonąć, czekały na niego zajęcia muzyczno-relaksacyjne, gry planszowe i turniej szachowy.

Miło powspominać 🙂 Oto  FILM

Poniżej galeria.