W środowy poranek ekipa klas pierwszych wraz z wychowawcami i nauczycielami wyruszyła na trzydniowy wyjazd integracyjny w Bieszczady. Jego hasło to AKCJA-INTEGRACJA. Uczniowie w czasie wycieczki mieli się lepiej poznać, współpracować w wielu dziedzinach, tworzyć, walczyć  w sporcie i przede wszystkim spędzić niezapomniane chwile.

            Bieszczady przywitały nas piękną jesienną paletą barw. Ośrodek, położony na brzegu zalewu Solina, otaczał las, a widoki wokół tworzyły niezwykły klimat. Już pierwszego dnia,  w czasie zajęć sportowych, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zmierzyli się   w konkurencjach, które nie tylko wymagały sprawności, ale przede wszystkim dobrej współpracy.

Wieczorem wszyscy mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pana Grzegorza Nicponia. Ich celem była nauka autorefleksji, odnalezienia swoich celów i uświadomienie, czym naprawdę może być szkoła.

            Kolejne atrakcje wyprawy to mecze piłki nożnej i siatkowej, rywalizacja w tenisie stołowym, nad przebiegiem których czuwali pan trener Bartosz Bąk  oraz pani Magdalena Brzuchacz,  a także spacery, rozmowy, gry, spotkania Koła Naukowego, noc filmowa, planowanie pracy projektowej i długie nocne dyskusje.

            Sporym wyzwaniem było wspólne nagranie piosenki w języku angielskim i nakręcenie teledysku. To zajęcie przyniosło zarówno uczniom, jak  i nauczycielom sporo radości.

            W ostatni wieczór, zaraz po „kiełbaskowej” uczcie przy ognisku i spontanicznej zabawie, odbyła się dyskoteka.

            Klimat bieszczadzkiej wyprawy zostawił w nas wszystkich fantastyczne wspomnienia i zapewne przyczyni się do zbudowania więzi między jej uczestnikami.