Rozstrzygnięcie konkursu „Story Cubes rozwija wyobraźnię”

Jury w składzie:

mgr Katarzyna Maj (nauczyciel języka polskiego),
mgr Grażyna Iskra (nauczyciel języka angielskiego),
mgr Grzegorz Nicpoń (nauczyciel matematyki)

po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych prac postanowiło:

  1. w kategorii zadanie matematyczne/zagadka logiczna nie przyznawać głównej nagrody;
  2. w kategorii opowiadanie w języku angielskim przyznać
  • nagrodę główną (100 zł.) Mateuszowi Januszkiewiczowi z klasy pierwszej XVIII LO w Krakowie
  • wyróżnienie (nagrodę książkową) Oliwii Hyle, uczennicy klasy czwartej  ze Szkoły Podstawowej im. Emilii Gierczak w Gródkowie;

3. w kategorii opowiadanie w języku polskim przyznać

  • nagrodę główną (100 zł.) Aleksandrze Witkowskiej, uczennicy klasy trzeciej III LO w Sopocie, za opowiadanie „Celestynowe odkrycie”, w szczególności za wykorzystanie gradacji, spójność kompozycyjną i sprawność językową.
  • dwa wyróżnienia (po 50 zł.): dla Zuzanny Biernackiej z klasy pierwszej XVIII LO w Krakowie, za opowiadanie „Za drzwiami” –  za tyleż zaskakującą, co pouczającą puentę oraz dla Małgorzaty Stachury z klasy piątej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie za pracę pt.  „Wilk i owca” – za pomysłowy dialog narratora z czytelnikiem i odautorskie komentarze zgrabnie wplecione w tok narracji.
  • Dwa wyróżnienia (nagrody książkowe): dla Ewy Kapusty, uczennicy klasy czwartej Niepublicznej Szkoły Podstawowej Horyzont w Bolechowicach za opowiadanie „Inny” oraz Wiktorii Tabor, uczennicy klasy siódmej Szkoły Podstawowej ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego w Krakowie za opowiadanie „Ten głos”.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie! Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe wyślemy do szkół.

Więcej informacji na stronie Koła Naukowego:

Wyniki konkursu „Story Cubes rozwija wyobraźnię”