Dnia 11 maja 2015 roku uczniowie klasy Ia i Ib wyjechali na dwudniową wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Gorce w celu integracji klas i poznania polskich gór, celem podróży była Baza Wypoczynkowa „Lubogoszcz”.

A to krótka relacja z wycieczki:

Zmęczeni drogą i górskim spacerem dotarliśmy do Bazy Wypoczynkowej gdzie po zakwaterowaniu, czekał na nas pyszny obiad. Następnie ruszyliśmy na dwugodzinną wędrówkę ścieżką edukacyjną podziwiając piękno otaczającej przyrody. Wracając z lasu każdy przyniósł kilka gałązek na wieczorne ognisko. Po powrocie był czas na rozgrywki sportowe, rozmowy i odpoczynek. Pod koniec dnia, kiedy zapadał zmrok rozpaliliśmy ognisko i posililiśmy się kiełbaskami. Czas przy ognisku umilał nam grą na gitarze uczeń klasy 1b. Noc stawała się coraz chłodniejsza, a my w dobrych humorach opowiadaliśmy kawały. Pierwszy dzień wycieczki zakończyły kalambury, podczas których wszyscy bawili się doskonale. Zmęczeni poszliśmy spać.

Następnego dnia mieliśmy w planach wyjście na Turbacz. Po przepysznym śniadaniu,  spakowaniu się i posprzątaniu pokoi byliśmy gotowi do dalszej podróży. Pożegnaliśmy „Lubogoszcz” i wyruszyliśmy na spotkanie z przewodnikiem górskim. Wyruszyliśmy na Turbacz. Trasa była wyczerpująca, jednak kiedy dotarliśmy na miejsce stwierdziliśmy, że było warto. Widoki na roztaczające się góry zapierały dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku w schronisku ruszyliśmy w drogę powrotną. Przewodnik opowiedział  nam wszystko o florze i faunie tamtejszych terenów.Wycieczka wszystkim się podobała, nawet pogoda nam dopisała. Mamy nadzieję, że za rok znów uda nam się wyjechać na podobną wycieczkę.