W dniach 7 – 9 czerwca 2016r. odbędzie się wycieczka do Pragi. Zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać się do p. Urszuli Gurby lub p. Beaty Dorczak do 5 marca.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 Dzień: Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych. Przejazd do Czermnej w Kotlinie Kłodzkiej – zwiedzanie słynnej kaplicy Czaszek. Przejazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po praskiej starówce /Stare Miasto, Josefow, spacer do Mostu Karola (rynek staromiejski, ratusz, kościół NMP przed Tynem, ul. Paryska, dzielnica Żydowska, ul. Karola, Klementinum, Most Karola/. Obiadokoalcja i nocleg.

2 Dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Pragi: Klasztor na Strachowie, Loreta, Hradczany – Stary Pałac Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Winnica św. Wacława, Stare Schody Zamkowe i panorama Pragi. Rejs statkiem po Wełtawie. Mała Strana i kościoły św. Mikołaja i Matki Boskiej Zwycięskiej. Spacer Mostem Karola, ulicą Karola i Celetną na Nowe Miasto (Targ Owocowy i Teatr Stanowy, Uniwersytet, Plac Wacława, Brama Prochowa). Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień: Po śniadaniu Wyszehrad – Rotunda św. Marcina, Kościół św. Piotra i Pawła. Wyjazd z Pragi na Morawy – Morawski Kras /Jakinie Punkviove – spływ łódkami po podziemnej rzece/. Obiadokolacja. Sławków – miejsce bitwy 3 Cesarzy pod Austerlitz (krótki postój). Powrót do Krakowa ok. godziny 23.00

CENA: 600 zł/os

CENA OBEJMUJE:

– przejazd komfortowym autokarem

/klimatyzacja, wc, video, barek /

– 2 noclegi w Pradze – hotel ***

pokoje 2, 3 – 4 os. z pełnym węzłem

sanitarnym

– 2 śniadania

– 3 obiadokolacje

– ubezpieczenie KL i NNW

– opieka pilota przewodnika

CENA NIE OBEJMUJE:

– biletów wstępu – ok. 650 CZK

/Kaplica Czaszek, rejs po Wełtawie,

Hradczany, Złota Uliczka, Jaskinie

Punkviove/.